Kotle Sýkora s.r.o.
Rychlý kontakt
+420 608 955 223
Tepelné čerpadlo vzduch - voda LG Noumea

Vlastníte rodinný dům a řešíte jeho vytápění a chcete při tom ještě ušetřit? Chcete topit ekologicky, efektivněji a přitom obdržet ještě dotaci? Nebo se Vám už nechce chodit přikládat ke kotli? Pak Vám může pomoci právě naše firma.


Co je to tepelné čerpadlo?

Jedna z nejefektivnějších možností vytápění Vašeho domu je s použitím tepelného čerpadla. Tepelné čerpadlo funguje jako například lednička, ale obráceně (zima jde ven a teplo ohřívá Vaši vodu v topném systému). Zařízení odvádí ve venkovním výparníku teplo z prostředí s vyšší teplotou a teplo přijaté z okolního vzduchu se předá otopné vodě. Ohřev tedy nezajišťuje elektrická energie, ale teplota venkovního vzduchu. Elektřina slouží pouze k pohonu motoru kompresoru a ventilátoru čerpadla. Tepelné čerpadlo lze připojit do stávajícího systému topení. Je vhodné jak pro radiátory, tak i pro podlahové topení.

Šetřete s námi a nechte si pomoct od státu dotací

Pořizovací cena celého projektu je sice na začátku investicí, ale její návratnost je zhruba do 5 – 6 let. Navíc topením tepelným čerpadlem ušetříte oproti elektřině nebo plynu hodně peněz. Oproti elektrickému vytápění jsou roční náklady na vytápění tepelným čerpadlem zhruba třetinové. Díky nízké sazbě elektrické energie na tepelné čerpadlo budou i na ostatní spotřebiče nižší náklady. Tím se sníží celkové náklady na bydlení. Toto ekologické vytápění je navíc podporováno státem, a to konkrétně kotlíkovými dotacemi nebo dotací Nová zelená úsporám. V případě možnosti čerpání jedné z dotací Vám pomůžeme s jejím vyřízením. A pak už si budete užívat bez práce pohodlí po celý rok.

Jak je to s instalací?

Tepelné čerpadlo je umístěno venku, teplotu si regulujete z pohodlí domova nebo přes internet. Instalace je závislá na zvoleném typu zapojení tepelného čerpadla a způsobu regulace. Montáž trvá několik dní, přepojení topného systému na nový zdroj se většinou podaří vyřešit v jednom dni. Do poslední chvíle můžete topis původním zdrojem tepla.

 

Další články
Kotle Sýkora, s.r.o.
Efektivní zdroje vytápění, topné systémy
IČ: 287 38 691
DIČ: CZ28738691
Věšťany 77, 415 01 Modlany
+420 608 955 223
+420 607 014 320
+420 601 558 784
info@kotlesykora.cz